×

Tarihçe

Sms Endüstriyel İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. 1990 yılında kurulmuş olup, kayar kapılarda “ Gilgen “, otomatik döner kapılarda “ BOON EDAM “ markaları ile yoluna devam eden şirketimiz otomatik kayar kapı, otomatik döner kapı, ameliyathane kapıları ve bina otomasyon sistemlerini uzman kadrosu ve eğitimli teknik personeli ile yapmaktır. Ayrıca montaj sonrası yıllık bakım hizmetleri de firmamızca yapılmaktadır. Satış ve satış sonrası hizmetlerimizde Türkiyenin her yerinde servis ağımız mevcuttur.

Sms Endüstriyel İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

E-posta : info@sms.com.tr
Telefon : +90 312 442 28 01
Telefon : +90 312 442 28 02
Fax : +90 312 442 28 00 03
Adres : Hoşdere Cad. Şehit Mahir Turan Sok.
No:3 Y.Ayrancı / ANKARA

Görseller

Made with ♥ by Web Tasarım

FORGOT YOUR DETAILS?

CRYSTALL TOURNIKET OTOMATIK VE MANUEL CAM DÖNER KAPI

Crystal Tourniket - Cam Döner Kapılar

Crystal Tourniket cam döner kapılar başta modern mimarinin vazgeçilmezi haline gelen planer cephe ( spider cephe ) sistemlerini mükemmel şekilde tamamlayan bir üründür. Ancak neredeyse tamamı camdan oluşan bu döner kapı soyut yapısından dolayı kobalt kapaklı cephelerden ( cobalt cephe giydirme sistemi ) taş yüzeyli tarihi dokulu bina cephelerine ,her ortama kolayca adapte olur ve içinde yer aldığı ortama özel bir hava katar.

Crystal Tourniket diğer bütün Boon Edam ürünlerinde bulunan yüksek güvenlik ve kalite standatlarının tamamına sahiptir. Tercih edilen ölçü ve özelliklere göre standart kapılarda kullanılan dikey emniyet ve yatay topuk lastiklerinden ,emniyet fotosellerine her türlü güvenlik sensörü estetik yapıyı bozmayacak şekilde özenle tasarlanarak adapte edilmiştir.

 

Estetik ve İşlevsel :Crystal Tourniket tamamen şeffaf bir döner kapıdır. Lamine camdan üretilen bombeli sabit camlar zemine gömülen paslanmaz çelikten yuvalı bir çember içerisine oturtulmakta ve kapı ağzını oluşturan kenarların darbelerden zarar görmesini engellemek için paslanmaz çelikten koruyucular adapte edilmektedir. Gövdenin üst tarafında ise iki parça temperli camdan oluşan tavan özel inox manetlerle (cam tutucularla ) bombeli sabitlere güvenli bir biçimde tutturulmaktadır.

Crystal Tourniket 3 veya 4 kanatlı tercihinize bağlı olarak üretilebilmektedir. Kanatlar lamine camdan oluşmakta ve kapının genel konseptine uygun şekilde ,herhangi bir orta kaide olmaksızın inox manetlerle cam cama birleşmektedir. Ancak hava akımının izole edilmesi için fırça kullanılması zaruri olduğundan kanatların etrafında paslanmaz çelikten 25mm geniçliğinde fırça tutucu profiller dönmektedir. Kanatlar panikte katlanma özelliğine sahip olup acil durumlarda katlanarak geniş açıklıklar sağlayabilmektedir.

1600 ila 3000mm çap aralığında üretilen cam döner kapılar manuel ,yarı otomatik ve tam otomatik olmak üzere 3 farklı çalışma prensibinde tercih edilebilmektedir. 1600-2600mm ölçü aralığı manuel kullanımlar için elverişli olup ,2800 ve 3000mm ölçülerinde kullanım kolaylığı açısından otomatik tercihler daha doğru olacaktır.

Crystal Tourniket otomatik olarak tercih edildiği zamanlarda otomasyon ,zeminin uygun derinliğe sahip olması halinde özel motor haznesi içerisinde zemine gömülmekte ,zeminin müsait olmaması halindeyse zemin altında yer alan elverişli bir odanın olması durumunda ,odanın tavanına da asılabilmektedir.

TOP